خانهتکنولوژی5 مورد از قدرتمند ترین نرم افزار های ریکاوری اطلاعات

5 مورد از قدرتمند ترین نرم افزار های ریکاوری اطلاعات

در این مطلب، با 5 مورد از قدرتمندترین نرم افزار های ریکاوری اطلاعات برای هارد، فلش مموری و دیگر حافظه ها، آشنا می شوید. از این نرم افزار ها می توانید در ویندوز و مک استفاده کنید.
در ادامه مطلب ابتدا با معیار های انتخاب بهترین نرم افزار ریکاوری اطلاعات آشنا می شوید و سپس با 5 مورد از بهترین نرم افزار های بازیابی اطلاعات پاک شده، آشنا می شوید.

معیار های انتخاب بهترین نرم افزار ریکاوری اطلاعات چیست؟

عملکرد و چندمنظورگی

یکی از مشکلات متداول در این برنامه‌های بازیابی، محدود بودن پشتیبانی از ابزارهای رسیدگی به انواع فایل ها و فرمت ها، است. بنابراین، می‌توانید با اطمینان تصاویر و فیلم‌های حذف شده، فایل‌های موسیقی و دیگر انواع فایل‌های خاص‌تر را مانند فایل‌های XLS، DOC یا PDF بازیابی کنید.

یک مسئله ناخوشایند دیگر این است که بیشتر برنامه‌های شما پشتیبانی از بازیابی فایل‌ها از دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی مانند HDD، کارت حافظه یا درایو فلش USB ندارند. این امر کاملاً ناراحت‌کننده است زیرا بخش اعظم از اتلاف داده‌ها در این روزها در دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی یا قابل حمل رخ می‌دهد. ما از نرم‌افزار بازیابی داده‌های چند منظوره با عملکرد بالا استفاده کردیم که انواع فایل‌ها، سیستم‌های فایل و بازیابی از دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی را پشتیبانی می‌کند، در حالی که نرخ بازیابی بالایی را حفظ می‌کند.

سرعت اسکن

زمان، چیزی است که هیچ کس به اندازه کافی ندارد. شما نمی‌توانید انتظار داشته‌ باشید که کاربران یک روز کامل را صرف اسکن و بازیابی فایل‌ها کنند تا در نهایت به آنچه توسط نرم افزار بازیابی شده، دسترسی پیدا کنند.

یک نرم افزار خوب، معمولاً گزینه‌های اسکن با سرعت بالا دارد. برخی از آنها حتی با اسکن سفارشی برای هدف بازیابی یک فایل خاص یا یک فرمت خاص ارائه می‌شوند. ما از نرم‌افزار بازیابی داده با سرعت اسکن بالا و گزینه‌های اسکن سفارشی برای بازیابی فایل‌های هدف، جهت صرفه‌جویی در زمان و افزایش کارآمدی استفاده کردیم.

پیش نمایش فایل های اسکن شده

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم، پیش‌نمایش فایل‌هایی است که قبلاً شناسایی شده‌اند. همچنین، فایل‌های بازیابی شده باید در کیفیت اصلی خود باشند. نرم‌افزارهای بازیابی داده‌ای قابل اعتماد، همچنین، شانس بازیابی هر فایل را نمایش می‌دهند. ما از نرم‌افزار بازیابی داده با پیش‌نمایش فایل‌ها، حفظ کیفیت اصلی و نمایش شانس بازیابی برای تصمیم‌گیری آگاهانه، استفاده کردیم.

رابط کاربری ساده

هیچ فایده‌ای در داشتن بهترین نرم‌افزار بازیابی داده های جهان نیست، اگر تنها توسط تیم پشت آن قابل استفاده باشد. رابط کاربری ساده و آسان برای هر برنامه‌ای ضروری است. بسیاری از برنامه‌های بازیابی شامل آیکون‌های شلوغ و ویژگی‌های به نظر می‌رسند پیشرفته هستند، اما در واقع بی ارزش هستند. کاربر نهایی معمولاً فقط به یک رابط کاربری خوب تعریف شده نیاز دارد که کار خود را به خوبی انجام دهد. ما از نرم‌افزار بازیابی داده با رابط کاربری ساده و حذف عناصر شلوغ برای عملیات آسان کاربر نهایی، استفاده کردیم.

معرفی نرم افزار های ریکاوری اطلاعات پاک شده

Disk Drill برای (Windows & Mac)

Disk Drill یکی از بهترین نرم افزارهای بازیابی داده برای ویندوز و مک است زیرا قابلیت بازیابی آسان داده های گمشده یا حذف شده را از تمامی دستگاه های ذخیره سازی داخلی و خارجی، بدون توجه به نوع فایل را دارا می باشد.

Disk Drill

Disk Drill توسط کارشناسان بازیابی اطلاعات در CleverFiles توسعه یافته است.

بهترین انتخاب برای کاربران حرفه ای و معمولی خانگی است که تجربه ای فوق العاده روان و بهترین نتایج بازیابی اطلاعات را ارائه می دهد. آخرین نسخه این نرم افزار با استفاده از الگوریتم های اسکن پیشرفته خود می تواند اطلاعات را در بیش از 400 فرمت فایل از انواع دستگاه های ذخیره سازی و سیستم های فایل بازیابی کند.

بازیابی اطلاعات با Disk Drill یک فرآیند بصری است که به دانش تخصصی نیاز ندارد. می‌توانید نتایج اسکن را برای یافتن یک فایل خاص فیلتر کنید و قبل از بازیابی مستقیماً در Disk Drill آن را پیش‌نمایش کنید. اگر نیاز دارید رایانه خود را خاموش کنید، می توانید به سادگی اسکن را متوقف کرده و بعداً آن را از سر بگیرید.

R-Studio برای (Windows & Mac)

این نرم افزار جامع، برای بازیابی داده ها برای کاربران با تجربه‌تر طراحی شده است که قادر به بازیابی گزینه های گسترده و ویژگی های قدرتمند آن هستند.

r-studio

 

در حالی که اکثر محصولات بازیابی داده در بازار، برای کاربران عادی خانگی ساخته شده است، R-Studio در درجه اول برای حرفه‌ای‌ها طراحی شده است که در حال حاضر با جزئیات بازیابی داده آشنا هستند. این نرم‌افزار پشتیبانی از تمام سیستم‌های فایل معمول و طرح‌های بخش‌بندی را فراهم می‌کند و حتی به بازیابی بخش‌های آسیب‌دیده یا حذف شده نیز می‌پردازد.

نرم افزار R-Studio امکان شروع چندین کار بازیابی داده را به صورت همزمان در تب‌های مجزا به کاربران می‌دهد. پرونده‌های بازیابی شده می‌توانند براساس پسوند، زمان ایجاد، زمان تغییر، زمان دسترسی و سایر پارامترها مرتب‌شوند. شما می‌توانید انواع فایل‌های پشتیبانی شده را پیش‌نمایش کنید یا با استفاده از ویرایشگر هگزادسیمال داخلی، پرونده‌ها را برای ارزیابی سلامتی آن‌ها یا بازیابی جزئی مشاهده کنید.

Wondershare Recoverit برای (Windows & Mac)

Wondershare Recoverit

شرکت پشت این نرم‌افزار بازیابی داده، سال‌هاست که در حال فعالیت است و توانسته است به طور موفقیت‌آمیز اعتماد میلیون‌ها کاربر خانگی و شرکت بزرگی را جلب کند. ریکاوری، محصول برجسته بازیابی داده این شرکت است و از بیش از ۱۰۰۰ فرمت فایل و تمامی سیستم‌های فایل متداول، از جمله +NTFS، FAT، HFS و APFS پشتیبانی می‌کند.

همانطور که درباره سایر نرم‌افزارها صحبت شده است، ریکاوری بسیار آسان موردنظر ما است و ما فقط با سه مرحله ساده توانستیم فایل‌های خود را بازیابی کنیم. در مرحله آخر، ما قادر بودیم به مشاهده پیش‌نمایش فایل‌های بازیابی شده بپردازیم و با یک کلیک، آن‌ها را بازیابی کنیم.

Recuva برای (Windows)

Recuva یک برنامه کوچک است که می‌توانید از آن برای بازیابی عکس‌ها، موسیقی‌ها، اسناد، ویدیوها یا هر نوع فایل دیگری روی هارد دیسک، کارت حافظه، دیسک‌های فلاپی و یا حافظه USB خود استفاده کنید.

Recuva

ما Recuva را به دلیل رابط کاربری واضح و سادگی استفاده، مورد پسند قرار می دهیم ، اما فقط دو سوم پرونده های حذف شده در درایو تست من بازیابی شد و این نوع عملکرد در مواقع بحرانی کافی نیست. دلیل عملکرد ضعیف Recuva نسبت به 3 موردی که در بالا بیان شد، ساده است زیرا این نرم افزار ریکاوری، فرمت های زیادی را پشتیبانی نمی کند.

اگر فقط می خواهید فایل هایی را که در فرمتی پشتیبانی شده توسط Recuva ذخیره شده اند بازیابی کنید و عدم پشتیبانی این برنامه از فرمت های مختلف فایل شاید برای شما مهم نباشد، این برنامه می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد در هر صورت ، چیزی که برای شما مهم است ، قابلیت استفاده از این ابزار است ، که به دلیل طراحی رابط کاربری واضح و صفحه پیش نمایش یکپارچه ، به خوبی عمل می کند.

اما بدیهی است که رابط کاربری Recuva از دوران Windows XP است. آخرین به روزرسانی اصلی Recuva، در سال 2016 منتشر شد و نرم افزار از آن زمان فقط بهبودهای کوچکی دریافت کرده است. خوشبختانه ، هنوز هم بر روی تمام نسخه های جدید ویندوز به خوبی کار می کند.

DiskGenius برای (Windows)

DiskGenius یک نرم افزار کامل بازیابی داده و مدیریت پارتیشن است که برای کاربران حرفه‌ای و خانگی طراحی شده است. همچنین شما می‌توانید از آن برای حل بسیاری از مشکلات دیسک استفاده کنید.

DiskGenius

مسئله از دست دادن داده ها موضوعی است که همیشه وجود دارد. به همین دلیل، افراد پشت نرم افزار DiskGenius تصمیم گرفتند یک راه حل همه کاره برای بازیابی داده ها و مدیریت تقسیم‌بندی ایجاد کنند که به شما امکان بازیابی داده های از دست رفته شامل حذف، فرمت کردن، درایو RAW، از دست دادن اطلاعات، خرابی سیستم عامل و بسیاری از موارد دیگر از دست دادن داده ها را، به شما می دهد.

اگر چه رابط کاربری DiskGenius در ظاهر به نظر نمی رسد که برای کاربران خانگی باشد، اما فرآیند بازیابی داده ها واقعاً ساده است و به سه مرحله ساده مختصر می شود. ابتدا، شما یک تقسیم یا درایو را انتخاب می کنید، سپس به دنبال داده های از دست رفته می گردید و در نهایت، پیش نمایش تمام فایل های فهرست شده را برای شما نمایش می دهد و آن هایی که می خواهید بازیابی کنید را انتخاب می کنید.

نرم افزار DiskGenius، چندین ویژگی اضافی ارائه را نیز ارائه می دهد که حتی در مقایسه با محصولات دیگر وجود ندارند. به عنوان مثال، قابلیت بازیابی داده ها مستقیماً از VMware، Virtual Box یا تصاویر Microsoft Virtual PC را داراست. همچنین، یک ویرایشگر hex نیز دارد که تجزیه و تحلیل داده های دیسک خام را آسان می کند، اما احتمالاً کاربران عادی، از این ویژگی استفاده نخواهند کرد.

عرفان کهن ترابی
عرفان کهن ترابی
هزاران کیلومتر اسکرول کردم تا به هدفم نزدیک تر شوم

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

بیشتر بخوانید